Vodopáady Plitvice
9.9.2016

Chorvatsko – NP Plitvická jezera

Od lidasvitalkova

Národní park Plitvická jezera je jedním z nejznámějších národních parků v Chorvatsku. Areál je poměrně rozlehlý, doporučuji si vyhradit minimálně 5 hodin.

Park se skládá ze třech základních stanovišť, které jsou propojeny vláčkem nebo lodí. Je důležité si pečlivě uschovat vstupenku, protože je platná i pro následné převozy. Cenu aktuálního vstupného najdete na tomto odkazu.

Naše prohlídka Plitvic začala na stanovišti označeném ULAZ ENTRANCE 2. Pro zmatení nepřítele je zde stanoviště loděk P1. Odtud jsme vyrazili loďkou na stanoviště lodí P2 přes jezero Koziak.

stanoviště loděk Plitvická jezera

Po příjezdu jsme vyšli po pěší stezce krásných chodníčků okolo Gradinského jezera směrem na sever. Pozor stezska je zde jednosměrná, protože chodníčky jsou velmi úzké – bohužel ne všichni turisti rozumí značce zákaz vstupu 🙂

Horní část se skládá z mnoha menších i větších vodopádů a menších jezer. Voda až neuvěřitelně čistá a průzračná, azurové barvy. Pozor, koupání je v celém parku zakázáno.

Plitvice chodník

Po stezsce jsme přišli až ke stanovišti ST3, kde se nachází zastávka vláčku. Kromě vláčku můžete jezera obejít i pěšky.

Mapa areálu Plitvických jezer 1

Po pěší stezce jsme se vrátili k P2 a odtud vyrazili loďkou k zastávce loděk P3 přes jezero Koziak. Odtud jsme šli podél velkých jezer až jsme dorazili k velkému vodopádu.

Mapa Plitvických jezer

Velký vodopád Plitvice

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail